Не розслабляйтеся! Місцеві не за горами

Не розслабляйтеся! Місцеві не за горамиЧергові місцеві вибори мають відбутися восени 2020 року. Якщо ж буде прийняте рішення про позачергові вибори, експерти називають серед дат листопад 2019 року або квітень 2020-го.
В Офісі Президента України заявляють, що дострокова місцева кампанія можлива лише після завершення реформи децентралізації.
Коли можуть відбутися місцеві вибори, розбирався My Webpage 24tv.ua.
Завершити реформу децентралізації
Згідно з Конституцією України, місцеві вибори відбуваються раз на п’ять років. Відповідно чергові вибори мають пройти в жовтні 2020 року. Голова Офісу Президента нещодавно заявив, що реформу децентралізації необхідно закінчити. Тоді можна говорити про проведення дострокових місцевих виборів.

Політологи наголошують: дострокові місцеві вибори політично вигідні правлячій партії . За словами голови правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимира Фесенка, відразу після парламентських виборів імовірність місцевих сильно зросла.

Водночас, зауважують експерти, питання в підставах для дострокових виборів. Політолог Дмитро Купира вважає, що наразі немає необхідності в проведенні дострокових місцевих виборів. Треба завершити реформу об’єднання територіальних громад. Щоб зникла така проміжна ланка, як райдержадміністрація. І вже восени 2020 року провести планові місцеві вибори.

Дострокові вибори можуть відбутися восени або навесні
Як пише директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк, офіс президента, Верховна Рада і КМДА “пошепки підтверджують місцеві вибори на листопад”. Імовірно, 10 листопада 2019 року.

Володимир Фесенко зауважує: підставою для проведення дострокових місцевих виборів може бути тільки зміна законодавства. І від цього залежить дата проведення.

Юридично коректно провести дострокові місцеві вибори можливо, тільки змінивши законодавство – ввівши нові норми повноважень органів місцевого самоврядування. На цій підставі змінити терміни проведення кампанії. Не в окремих містах або районах, а по всій Україні, – зазначає Фесенко.

Політолог не виключає, що є плани провести вибори в листопаді 2019 року. За умови, що зміни до законодавства будуть прийняті в жовтні. Після чого приймається постанова про дострокові вибори. Але, наголошує Володимир Фесенко, якщо вноситимуться зміни до Конституції, то тоді в листопаді провести вибори неможливо. Зміни до Конституції вносяться протягом двох сесій. Тобто, вибори пройдуть не раніше квітня 2020 року.

Експерт Дмитро Купира звертає увагу на ще одну важливу деталь для проведення дострокових місцевих виборів.

Команда президента стоїть перед дилемою. Технологічно правильно провести дострокові місцеві вибори. Але існує проблема наявності людей в партії “Слуга народу”. Якщо порахувати міських голів, міських і районних і обласних депутатів – це кілька тисяч кандидатів. Де взяти стільки людей, ще й компетентних?, – наголошує Дмитро Купира.

 • 334

Українських вчителів розпочали сертифікувати. Сертифіковані отримають надбавку 20% до заробітної плати

 • 01-03, 20:23

Черкасиводоканал попереджає про шахрайок, які видають себе за контрольорок

 • 01-03, 20:05

Держстат: Середня зарплата українців зросла за рік на 1,6 тисяч гривень

 • 01-03, 16:24

Індексація пенсій: з березня виплати зростуть у середньому на 308 грн. Попереднього року середній показник дорівнював 400 грн.

 • 25-02, 21:26

У Черкасах перейменують ще вісім вулиць

 • 25-02, 21:01

У Польщу – за умови пред’явлення на кордоні негативного результату тесту на COVID-19

 • 24-02, 18:57

У Польщу – за умови пред’явлення на кордоні негативного результату тесту на COVID-19

 • 24-02, 17:20

Ляшка звинувачують у підробці лотерейного білета

 • 24-02, 17:00

Банки розкриватимуть інформацію про боржників

 • 24-02, 16:29

Бондаренко вдруге став головою регіонального відділення Асоціації міст України

 • 24-02, 14:40