Гендиректор ЧСУ-525 Андрій Бортник вважає, що з наступного року про гарно розчищені дороги черкащанам залишиться тільки мріяти.

Про метаморфози з конкурсом на зимове утримання доріг у Черкасах розповів на власній сторінці у Фейсбуці гендиректор ЧСУ-525 Андрій Бортник. Нагадаємо, декілька років поспіль саме підприємство Бортника займалося утриманням узимку черкаських доріг .
«В п'ятницю вечором, після закінчення робочого дня, менш ніж за годину до закінчення подання пропозицій на конкурс з зимового утримання доріг департамент ЖКК вніс нові приголомшливі зміни до тендерної документації, - йдеться у дописі Бортника.
Три роки поспіль учасники мали вибір, який матеріал використовувати для обробки доріг. Документація передбачала:
1) Оброблення шляхів технологічними матеріалами (твердими або рідкими хімічними реагентами)
2)Оброблення шляхів технологічними матеріалами (піщаносоляною сумішшю або іншими фрикційними матеріалами)
До першого відносились сіль, соляний розчин або інші рідкі реагенти. Саме завдяки цій технології місто досягло суттєвого покращення в зимовому утриманні доріг.
Піщаносоляна суміш практично не застосовувалась, і передбачена була для екстремальних ситуацій, наприклад прориву водопровідних мереж в мороз, тощо. Коли треба було локально швидко ліквідувати слизькість а далі вирішувати питання що з цим робити.
Тепер на учасникам пропонується "Оброблення шляхів твердими або рідкими протиожеледними матеріалами".
Простими словами: можна використовувати сіль, а можна і пісок, навіть без солі або навіть шлак. Вони попадають під це визначення, але коштують значно дешевше, але настільки ж і неефективні.
Тобто всі учасники будуть вимушені застосовувати саме їх, бо платитеме місто однаково, а перемагатиме найдешевша пропозиція.
Цими ж змінами знову вводиться "ручне" керування виїздами техніки, яке так "гарно" зарекомендувало себе під час першої ожеледиці.
Також зменшуються вимоги для учасників: не потрібно жодного досвіду використання реагентів чи навіть солі. Як і не потрібно мати жодної техніки для їх використання. Достатньо двох тракторів з робітниками в ковші, як на фото.
Досвід Броварів таки знайшов свого поціновувача.
N.B. На останок хотілось би відмітити, що на обробку доріг шлаком місто планує витратити ту ж суму, що і на обробку сіллю і реагентами - 60 млн. грн.
А для того, щоб не допустити на тендер "чужих" збільшує розмір тендерного забезпечення з 180 тисяч до 1.2 млн. грн.
Чи тільки мені це схоже на підготовку до розбазарювання бюджетних коштів в особливо великих розмірах?», задався Бортник риторичним запитанням.

  • 582