Питання життя і смерті. Лікарі Черкащині готуються до проведення операцій з посмертної трансплантації

Черкаський онкологічний диспансер, кардіологічний центр та обласна лікарня внесені до переліку лікувальних закладів, які можуть здійснювати трансплантацію. Вони готуються до укладення договірів про співпрацю із Третьою міською лікарнею, яка готова постачати донорські органи.
Організацію співпраці між закладами охорони здоров’я в напрямку посмертної трансплантації в області обговорили днями на нараді під головуванням заступниці голови Черкаської ОДА Лариси Кошової, повідомляє пресслужба відомства.
Кожна із вказаних медичних установ має двох трансплант-координаторів. Вони забезпечуватимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації. Перевірятимуть і отримуватимуть згоди на донорство та комунікуватимуть між донорами чи їхніми родинами й реципієнтами.
За словами Кошової, «лікарні матимуть своїх трансплантологів, які вже наявні чи проходять відповідне навчання. До червня мають отримати сертифікати лікарі-трансплантологи Черкаської обласної лікарні та Черкаського обласного кардіологічного центру. Крім цього, лаборанти усіх чотирьох лікарень, які мають здійснювати необхідні дослідження, найближчим часом також будуть направлені на проходження відповідних курсів».
Врегулювання потребують питання організації і забезпечення досліджень в обласному онкодиспансері та приватних лабораторіях, налаштування процесу транспортування донорських органів, напрацювання алгоритму роботи з органним забором та проведення Cross-match тестів, а також супроводження пацієнта після трансплантації.
– Зараз розглядається можливість транспортування потенційного трупного донора серця безпосередньо до кардіологічного центру, де й здійснюватиметься вилучення органу та його трансплантація, оскільки для пересадки серця надважливий саме час, за який ці всі процеси буде здійснено, –розповіла Лариса Кошова.
Питання життя і смерті. Лікарі Черкащині готуються до проведення операцій з посмертної трансплантації

 • 62

Українських вчителів розпочали сертифікувати. Сертифіковані отримають надбавку 20% до заробітної плати

 • 01-03, 20:23

Черкасиводоканал попереджає про шахрайок, які видають себе за контрольорок

 • 01-03, 20:05

Держстат: Середня зарплата українців зросла за рік на 1,6 тисяч гривень

 • 01-03, 16:24

Індексація пенсій: з березня виплати зростуть у середньому на 308 грн. Попереднього року середній показник дорівнював 400 грн.

 • 25-02, 21:26

У Черкасах перейменують ще вісім вулиць

 • 25-02, 21:01

У Польщу – за умови пред’явлення на кордоні негативного результату тесту на COVID-19

 • 24-02, 18:57

У Польщу – за умови пред’явлення на кордоні негативного результату тесту на COVID-19

 • 24-02, 17:20

Ляшка звинувачують у підробці лотерейного білета

 • 24-02, 17:00

Банки розкриватимуть інформацію про боржників

 • 24-02, 16:29

Бондаренко вдруге став головою регіонального відділення Асоціації міст України

 • 24-02, 14:40